Ukupna pobjeda Liverpoola 3-2 priprema Wembley za okršaj s Chelseajem

Liverpool je osigurao mjesto u finalu Carabao Cupa unatoč neodlučenom rezultatu 1-1 s Fulhamom, zapečativši pobjedu ukupnim rezultatom 3-2 u polufinalu. Prva pobjeda protiv Fulhama donijela je Liverpoolu prednost od 2-1, čime je remi 1-1 u uzvratnoj utakmici na Craven Cottageu bio dovoljan za prolaz dalje. Iako nije bila izvanredna izvedba, Liverpoolova učinkovitost bila je očita jer su organizirali još jedan obračun s Chelseajem u finalu Wembleya 25. veljače.

Deveterostruki pobjednici Liga kupa ostvarili su ukupnu pobjedu golom Luisa Diaza u 11. minuti, uzvrativši na izjednačujući pogodak Isse Diopa za Fulham u 76. minuti. Diaz je iskoristio zračnu bitku, primio dug pas od Jarella Quansaha i stručno udario loptu pored Bernda Lena. Diazov ključni pogodak natjerao je navijače Liverpoola da slave, a sada željno iščekuju priliku da pokažu svoje nogometni dresovi na finalu Wembleya. Fulhamovi uporni napori držali su Liverpool na ivici do posljednjeg zvižduka, a Diopov gol bio je dokaz njihove odlučnosti.

Liverpool, trenutno vodeći u Premier ligi, ostaje u borbi za FA kup i Europsku ligu. Predstojeće finale protiv Chelseaja označava ponavljanje finala iz 2022., gdje je Liverpool slavio na penale. Ambicije menadžera Jurgena Kloppa za quadruple u 2022. raspršene su porazom u utrci za naslov Premier lige i porazom od Real Madrida u finalu Lige prvaka.

Gledajući unaprijed, i Liverpool i Fulham usmjeravaju fokus na utakmice četvrtog kola FA kupa. Liverpool će se u nedjelju sastati s Norwich Cityjem, dok će Fulham u subotu ugostiti Newcastle United. Ukupni trijumf od 3-2 osigurava da će Wembley svjedočiti spektaklu ne samo na terenu nego i na tribinama, gdje će more Liverpool dres biti dokaz nepokolebljivog obožavanja. Unatoč uspjehu u polufinalu, Liverpool priznaje izazove koji su pred njim s ligaškim nizom koji potencijalno određuje sezonu i izjednačenjem u FA kupu koji prethodi iščekivanom finalu.