Cityjev Haaland pronalazi svoj pogodak u utakmici Lige prvaka

Erling Haaland, plodni napadač, okončao je svoju sušu u Ligi prvaka sa golovima spektakularnim dvobojem u drugom poluvremenu, osiguravši Manchester Cityju pobjedu od 3-1 protiv Young Boysa i zadržavši besprijekoran rezultat aktualnih prvaka u grupnoj fazi.

Prošavši kroz rijetke sušne periode od tri utakmice bez pogodaka – što je neuobičajena pojava po Haalandovim standardima visokih pogodaka – norveška senzacija sada je zabila golove u uzastopnim utakmicama. Unatoč tome, Cityjev menadžer, Pep Guardiola, imao je nekoliko primjedbi na učinak svoje zvijezde napadača, uključujući i njegove kriterije ocjenjivanja. Stadion je vrvio od navijača koji su nosili svoje omiljene nogometni dresovi, od kojih svaka predstavlja jedinstvenu priču o odanosti i strasti.

Prije Cityjeve pobjede od 3-1 protiv Young Boysa kišne srijede navečer u Bernu, Haaland nije zabio u zadnjih pet nastupa u Ligi prvaka, još od prethodne sezone. U prvom poluvremenu bez golova, City je prokockao nekoliko prilika za gol, ali je prvi pogodak postigao Manuel Akanji koji je označio njegov povratak u domovinu.

Iako je Haalandova sezona imala relativno "tromo" početak, on je već uspio zabiti 11 golova i upisati dvije asistencije u 14 mečeva. Međutim, nakon njegovog impresivnog rekorda od 52 gola i devet asistencija u 53 utakmice prošle sezone, postavio je nevjerojatno visok standard za sebe. Dok su kišom natopljeni Manchester City dres svjetlucali pod svjetlima stadiona, navijači su nepokolebljivo bodrili svoj tim.

Jedanaesterac koji je Haaland realizirao označio je njegov prvi pogodak u Ligi prvaka u 543 minute igre, sušni period koji datira iz uzvratne utakmice četvrtfinala prošle sezone protiv Bayern Münchena kada je pomogao Cityu da povede s ukupnim rezultatom 4-0. Dok su Bernardo Silva i Alvarez pokušavali izbliza u posljednjim trenucima utakmice, sve su oči bile uprte u nadolazeći derbi u Manchesteru u nedjelju kada je zasvirao posljednji zvižduk.